Inim

Tuotekoodi: SMARTLINE020-4EXT

TOIMITETTAVISSA YHTEENSÄ: 5 kpl
Keskusvarasto: 4 kpl
Vantaan myymälä: 1 kpl
Nokian myymälä: 0 kpl

837,00 € (ALV 0%)

Kirjaudu sisään nähdäksesi nettohintasi


Lisävarusteet:

Muut

29600-323+321 130,00 €

Näytöt

SMARTLETUSEE 343,00 €

Voidaan hallita kaasusammutusjärjestelmää sekä muita palosammutusjärjestelmän laitteita

4 ilmaisinlinjaa, laajennettavissa 20 ilmaisinlinjaan

Jopa 30 konventionaalista ilmaisinta / ilmaisinlinjaa

Ohjelmointi ja ohjaus keskuksen graafisella käyttöliittymällä tai PC:llä

Useita käyttäjätasoja

Valvottu hälytyslähtö hälytyksen siirtoon ja merkinantolaitteille

Vapaasti ohjelmoitava ulostulo sekä vikaulostulot, 2 x 24 ulostulo

Ilmaisinlinja ja I/O-linja voidaan ohjelmoida usein eri tavoin kohteesta riippuen

EN54-hyväksytty

Konventionaalinen Smartline paloilmoitinkeskusksessa on 4 ilmaisinlinjaa ja on laajennettavissa 20 ilmaisinlinjaan. Lisävarustemoduulilla (SMARTLOOSEONE), joka on osana keskusta), saadaan keskusksesta sammutuskeskus. SmartLetLoose/One-moduulilla voidaan hallita kaasusammutusjärjestelmää sekä muita palosammutusjärjestelmän laitteita.

Äärimmäisen kompakti, ongelmaton asennus, mutkaton ohjelmointi ja yksinkertainen käyttää tekevät tästä erittäin kilpailukykyisestä ohjauspaneelista ihanteellisen kaikille pienille ja keskisuurille sovelluksille, erityisesti niille sovelluksille, joissa nopea asennus ja ohjelmointi ovat tärkeimpiä näkökulmia.

Lukuisat toiminnot (ajastimet, yhtälölogiikka jne.), laaja joustavuus (automaattiset sekä muokattavat lähdöt, useat sisääntulot, kaasutoiminnon integrointi jne.) ja innovatiiviset liitettävyysominaisuudet (RS485-liitäntä virtalähteille, internet-yhteys jne.) takaavat ,että tämä tehokas työkalu kykenee useisiin asennusratkaisuihin.

SmartLoose/One-moduulilla on valvotut lähdöt (yksi emolevyllä ja yksi jokaisella lisälaajennus-moduulilla) audiovisuaalisten ilmaisimien aktivoimiseksi, räätälöitävä relelähtö, vikailmoitukset ja kaksi 24 V:n ulostuloa (vakio ja vapaavalintainen).

Jokainen ilmaisuvyöhyke tarjoaa päätelaitteen, joka voidaan konfiguroida seuraavasti: avoimen kollektorin ulostulo (aktivoituu ohjelmoitavissa olosuhteissa), valvottu tulo tai kaasun 4-20 mA-ilmaisinliitäntä.

Järjestelmätiedot annetaan graafisen näytön ja ohjauspaneelin etulevyn LEDin kautta. RS485-liitäntä tukee 4:n kaukosäätimen paneelia (SmartLetUSee / LCD-Lite). Nämä toistinpaneelit toistavat kaikki palohälytyksen tiedot ja antavat käyttäjille mahdollisuuden käyttää ja hallita järjestelmää valtuutetun käyttöoikeustasonsa mukaisesti. BUS-väylä tukee myös kahta tehonsyöttöasemaa, jotka voidaan kytkeä siten, että niiden toiminnallisuutta voidaan valvoa ja niiden lähtöteho aktivoidaan/deaktivoidaan ennalta määrätyissä olosuhteissa.

Järjestelmän ohjelmointi ohjauspaneelista on yksinkertainen ja vaivaton näytön helppokäyttöisten ohjeiden ansiosta. Järjestelmä voidaan ohjelmoida myös SmartLeague-ohjelmistosovelluksella. Tämä intuiivinen ohjelmointisovellus yksinkertaistaa huomattavasti ohjelmointimenettelyä.

SmartLAN / 485-kortin avulla ohjauspaneeli voi muodostaa yhteyden Ethernet-verkkoon internetin kautta. Kun etäyhteys on muodostettu, on mahdollista muokata konfigurointiparametreja, ladata ohjelmointitietoja ja/tai hallita järjestelmää SmartLook-graafisiin karttoihin perustuvan valvontaohjelmiston avulla.